Elvan Koçak ve Hürriyet gazetesinin iddiasına; Büşra ve Şeyma Koçak kardeşlerden yanıt: Asılsız haber

Elvan Koçak'ın Hürriyet gazetesine verdiği açıklamaya, Şeyma, Büşra ve Muhammed Koçak kardeşler ve anneleri Gülperi Koçak'tan açıklama geldi. Gazeteci Eşref Kerküklü'ye verdikleri görsel açıklamalar da bütün sorulara geniş kapsamlı yanıt verildi.

20.08.2020, 22:52 Haberler
Elvan Koçak ve Hürriyet gazetesinin iddiasına; Büşra ve Şeyma Koçak kardeşlerden yanıt: Asılsız haber
Elvan Koçak'ın Hürriyet gazetesine verdiği açıklamaya, Şeyma, Büşra ve Muhammed Koçak kardeşler ve anneleri Gülperi Koçak'tan açıklama geldi. Gazeteci Eşref Kerküklü'ye verdikleri görsel açıklamalar da bütün sorulara geniş kapsamlı yanıt verildi.

Gülperi Koçak ve çocukları; Şeyma Koçak, Büşra Koçak ve Muhammed Koçak, verdikleri görsel açıklamalarda şu ifadelere dile getirildi:

"Babam Elvan Koçak, bizlerin sözde zorla yurt dışına götürüldüğümüzü ve burada tutulduğumuzu iddia etmektedir. Bu kesinlikle doğru değildir. Buraya taşınma nedenimiz; babamın İstanbul’da bizleri rahatsız etmeye başlamasıdır. Kardeşlerim ve ben burada eğitimlerimize devam etmekte ve annemizle birlikte mutluluk içinde yaşamaktayız."Büşra ve Şeyma Koçak kardeşlerin açıklamasında, Hürriyet gazetesine ve Elvan Koçak'ın açıklamalarına geniş yanıt verildi. Şeyma ve Büşra Koçak kardeşlerin, gazeteci Eşref Kerküklü'ye verdiği uzun açıklamda şu ifadeler yer aldı:

"Ben Büşra Koçak. Ben ve kardeşlerim hakkında yayınlanan ve babam Elvan Koçak’ın gerçek dışı ifadelerinin yer aldığı haber nedeniyle bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Önce şunu söyleyeyim, ben haberlerde iddia edildiği gibi 17 değil 19 yaşındayım. İkiz kardeşim Muhammed, ablamız Şeyma Koçak ki kendisi de 21 yaşındadır annemiz Gülperi Koçak'la birlikte yaşıyoruz. Kimsenin kontrolünde değiliz, Muhammed, ablam ve ben üniversite öğrencisiyiz ve çalışarak hayatımızı idame ettiriyoruz. Babamıza saygımız sonsuz. Allah anne ve babaya saygılı olmayı emretmiştir. Ancak, babamın basına yaptığı açıklamalar doğru değil ve iyi niyetli olduğunu da düşünmüyorum. Bundan 2 yıl önce, biz babamın beni ve kardeşlerimi sürekli tehdit etmesi sebebiyle canımızı korumak için mahkemeye başvurduk, mahkeme de bizi haklı gördü ve Muhammed’in ve benim velayetini annemize verdi ve bizler için koruma kararı çıkardı. Babam bu mahkeme kararını bir türlü kabullenemediği için bugün halen bizleri çok çirkin sözlerle mağdur etmeye devam ediyor. Bir babaya kızları hakkında milyonların gözü önünde böyle gerçek dışı şeyler söylemek, kızlarını manşetlere çirkin sözlerle taşıtmak yakışmıyor diye düşünüyoruz. Şu an hayatımızda bizi rahatsız eden tek şey babamızın bu tutumudur.

Şeyma Koçak, Büşra Koçak, Gülperi Koçak ve Muhammed Koçak.

 

Söz konusu haberlerde babam Elvan Koçak, benim ve kardeşlerimin güya Adnan Oktar tarafından zorla alıkonulduğumuzu ve babamla görüştürülmediğimizi iddia etmektedir. Babam doğruyu söylemiyor. Biz hayatımız boyunca hiç kimse tarafından alıkonulmadık. İkiz kardeşim Muhammed Koçak, ablam Şeyma Koçak ve annemiz Gülperi Koçak ile birlikte özgür bir hayatımız var.

Annem, babamın kendisine yönelik fiziksel şiddeti ve kendisini aldatması nedeniyle boşanma kararı almıştır. Avusturya mahkemesi, ikiz kardeşim ve benim velayetimizi annemize vermiştir. Bizler o zamandan beri annemiz ile birlikte son derece rahat ve mutlu bir şekilde yaşamaktayız. Babamızla görüşmeme nedenimiz ise tamamen aile içinde yaşadığımız sorunlar nedeniyledir, bu durumun Adnan Oktar veya arkadaşlarıyla ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Babam, annem ile boşanmalarının ardından bizi defalarca tehdit ettiği için, mahkeme tarafından babam aleyhine verilmiş uzaklaşma kararları bulunmaktadır. Ancak babam basına yaptığı konuşmalarında bu gerçeklerden hiçbir şekilde bahsetmemektedir.

Gülperi Koçak, Büşra Koçak, Muhammed Koçak ve Şeyma Koçak aynı karede.

 

Babam Elvan Koçak, bizlerin sözde zorla yurt dışına götürüldüğümüzü ve burada tutulduğumuzu iddia etmektedir. Bu kesinlikle doğru değildir. Buraya taşınma nedenimiz; babamın İstanbul’da bizleri rahatsız etmeye başlamasıdır. Kardeşlerim ve ben burada eğitimlerimize devam etmekte ve annemizle birlikte mutluluk içinde yaşamaktayız. Sosyal medya hesaplarımız buradaki hayatımıza dair fotoğraflarımızla, hayatımızın hiçbir yönünde babamın iddia ettiği gibi bir baskı olmadığına takipçilerimiz de şahittir. Özetle babamın iddiaları hiçbir yönüyle gerçekleri yansıtmamaktadır.

Ben ve kızkardeşim Şeyma, zaman zaman annemiz Gülperi Koçak ile birlikte ve onun yazılı izin belgesiyle A9 TV’deki yayınlara katıldık. Sn. Adnan Oktar ve arkadaşları çok sevdiğimiz dostlarımızdır ve bugüne kadar kendilerinden hiçbir kötülük görmedik. Ancak ne yazık ki babam, kendi öz kızlarına ve tertemiz insanlara iftira atacak hale gelmiştir.

Görüldüğü gibi babamla aramızdaki anlaşmazlığın tek nedeni, babamın üzerimizde baskı kurmaya çalışmak istemesidir. Babamın asılsız iftiraları aramızdaki saygı ve sevgiyi zedelemektedir. Ben ve kardeşlerim de bu durumdan son derece rahatsızlık duymaktayız.

Ne yazık ki babamın gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan, tek yanlı anlatımları ile kamuoyu yanıltılmaktadır. Biz artık babamın gerçek dışı sözleriyle manşetlerde olmak istemiyoruz. Annemin yanında mutluyuz. Eğitimimize devam ediyor, mutlu bir hayat yaşıyoruz. Bu mutluluğumuzun babamın anlam vermediğimiz bu şiddete eğilimli tavrıyla bozulmasını istemiyoruz. Sizlerden ricamız siz basın mensuplarının da bu iftiralara aracı olmamanızdır.

Büşra Koçak, Şeyma Koçak ve Gülperi Koçak.

 

(Hürriyet gazetesine hitaben) okuyucularınızın ve takipçilerinizin doğru bilgilendirilmesi adına bu açıklamamızı yayınlamanızı rica ediyoruz."

Saygılarımızla,
Büşra Koçak
Şeyma Koçak
banner1
Yorumlar (1)
Adım halil korkmaz 6 ay önce
Şeyma koçak hanımın söyldekileri samimicedir baba elvan koçak kendi çocuklarınada adnan oktarada iftira etmektedir zaten iki yıldır aleyhine delil olmayan adnan oktarın masum olduğu güneş gibi ortadadır. Medya Ve Basın Yalan ve Karalama Kampanyası Yürütmekten Vazgeçmelidir Çünkü Resmi Kurumlar Bir Bir Açıklama Yaparak Masum Olduğunu Ispatladılar Artık Mahemenin Adnan Bey İçin Vereceği Tahliyeyi Bekliyoruz