FETÖ örgütü darbe hevesinden vageçmiyor! Mesajlar ifşa oldu, yeni kaos planı ortaya çıktı!

FETÖ'nün güncel yapılanması iddianamesinde, sanıklardan ele geçirilen telefonların incelenmesi sonucu Veysel kod adlı FETÖ’cünün mesajında örgüt üyelerine kaos için hazırlık yapma talimatı verdiği görüldü.

18.01.2022, 12:35 Haberler
FETÖ örgütü darbe hevesinden vageçmiyor! Mesajlar ifşa oldu, yeni kaos planı ortaya çıktı!

Karaman Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) güncel yapılanmasına yönelik il merkezi ve Ankara’da 30 Eylül 2020 tarihinde bir operasyon gerçekleştirildi. Düzenlenen operasyonda, Sedat A, Sinan E, Kadir E, Murat M. ve Gökhan A. yakalandı. Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 6 şüpheli hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 21’inci Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede FETÖ’nün yeni kaos planı da ortaya konuldu. Sanıklardan ele geçirilen telefonların incelenmesi sonucu Veysel kod adlı FETÖ’cünün mesajında örgüt üyelerine kaos için hazırlık yapma talimatı verdiği görüldü.

“SEÇİMLE GİTMEYECEKLER”

İddianamede, sanıklardan ele geçirilen telefonların incelenmesi sonucu yurt dışından gönderildiği değerlendirilen, FETÖ’cüleri motive etmeye yönelik mesaja da yer verildi. “Veysel” kod adlı örgüt yöneticisi tarafından 22 Ağustos 2020’de WhatsApp’tan zanlı Sinan E’ye gönderilen ve diğer sanıklara iletilen mesajda, “Arkadaşlar bir anda olayların içinde bulacaklar kendilerini. Bu mesele bir anda bitmeye başlayacak. Bunlar seçimle falan gitmeyecekler. Ani bir toplumsal olayla başladıkları bu zulüm ve tahrip süreci, yine karşılarına çıkacak ama onlar da bitecek. Bu sebeple arkadaşlarımız nasıl hazırlık yapılması gerekiyorsa öyle hazır olmalılar.” dediği belirtildi. 20 Aralık'ta Cumhurbaşkan'ı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Kabine toplantısı muhalefetin kaos planını sekteye uğrattı. Erdoğan'ın kur korumalı TL mevduat hesabı hamlesiyle dolar 18.50 seviyelerinde seyrederken yüzde 30'un üzerinde değer kaybetti.

EKİMDE DÜĞMEYE BASTILAR

Veysel kod adlı FETÖ’cünün örgüt üyesine kaos planı hazırlığı mesajıyla muhalefetin politikasını sertleştirmesi arasındaki paralel zamanlama dikkat çekti. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ekim ayı itibariyle toplumsal kutuplaşma için düğmeye bastı. CHP lideri, 8 Ekim’de “Siyasi cinayet kaygılarım var” açıklaması ile toplumsal huzuru hedef aldı. Bir sonraki açıklamasında ise kamu görevlilerini alenen tehdit etti.

ABD BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

İP Genel Başkanı Meral Akşener de boş durmadı. Akşener, sadece bir ay içerisinde ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield ile 4 kez kapalı kapılar ardında görüşme gerçekleştirdi. Satterfield, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğinde ise tarihler 2 Aralık’ı gösteriyordu. Bu ziyaret sonrasında Kılıçdaroğlu, kamu kurumlarına daha fazla saldırdı. Önce TÜİK’e randevusu olmamasına rağmen baskına giden CHP lideri, daha sonra ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısına dayandı. CHP’li Fikri Sağlar da “İktidar erken seçim kararı almazsa sivil itaatsizlik eylemleri başlamalı.” dedi.

ORTAK MİTİNG ÇAĞRISI

Erken seçim çağrılarının dozajını arttıran Kılıçdaroğlu, ittifakın diğer ortağı HDP’nin eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 24 Kasım’da muhalefete ortak miting çağrısı yaparak, hükümetin istifaya davet edilmesini istedi. Türk lirasına karşı dolar üzerinden gerçekleştirilen operasyonda Kasım ayında şiddetlendi.
Kaynak: Diriliş postası

banner79
Yorumlar (0)