“Jumbo Abdijkaas” ve “Abdij Zacht” peynirleri listeria bakterisi şüphesiyle toplatıldı.

Hollanda'da Jumbo ve ALDI market zincirlerinde satışı yapılan iki ayrı marka peynirde listeria bakterisi şüphesi. Bu peynirler bakteri şüphesi nedeniyle toplatıldı ve her iki şirket de satın alınan ürünlerin kesinlikle tüketilmemesi uyarısında bulundu.

06.05.2022, 23:45 Haberler
“Jumbo Abdijkaas” ve “Abdij Zacht” peynirleri listeria bakterisi şüphesiyle toplatıldı.

Hollanda'da Jumbo ve ALDI  market zincirlerinde satışı yapılan iki ayrı marka peynirde listeria bakterisi şüphesi nedeniyle toplatıldı. 

JUMBO Abdijkaas
JUMBO tarafından yapılan açıklamada, 150 gramlık paketlerde, dilimli olarak satışı yapılan “Jumbo Abdijkaas” markalı peynirlerde listeria bakterisi şüphesi bulunduğu belirtildi.Geri toplatılan peynirlerin EAN kodunun “8718452252916” olduğu belirtilen açıklamada, geri çağırmanın tüm son kullanma tarihleri için geçerli olduğu kaydedildi.Açıklamada; bu peyniri satın alan müşterilere ürünü tüketmeme çağrısı yapılırken, ürünü bir JUMBO marketine iade etmeleri halinde satın alım bedelinin kendilerine geri ödeneceği belirtildi.

ALDI Abdij Zacht
Süpermarket zinciri ALDI tedarikçisi Milcobel'in ürettiği “Abdij Zacht” peynirlerinde görülen Listeria bakterisi nedeniyle peynirlerin geri çağrıldığını duyurdu.

Şirket açıklamasında; geri çağrılan ürünlerin Limburg ve Kuzey Brabant bölgesinde satılan ve son kullanma tarihi 06/06/22, EAN kodu ise 27064245 olan 175 gramlık ambalajlar için geçerli olduğu kaydedildi.

Tüketiciler ürün açılmış olsa dahi ALDI şubesine iade ettikleri takdirde ödedikleri ücret kendilerine iade edilecek.

Listeria bakterisi ve Listeriozis

Listeria monocytogenes bakterileri doğada çok yaygındır; genel olarak hem evcil hem de vahşi hayvanlarca taşınır. Çiğ et, pastörize edilmemiş süt, çiğ meyve ve sebzelerde de bu bakterilere bulaşmış olabilir.Listeriozis, Listeria monocytogenes bakterisiyle kontamine olmuş gıdaların yenmesiyle ortaya çıkan ciddi bir enfeksiyon.

banner79
Yorumlar (0)