Denk Schiedam grup başkanı Doğukan Ergin, Belediye Başkanı Cor Lamers'ı Bakan Grapperhaus'la görüşmeye çağırdı

Denk Partisi Schiedam grup başkanı Doğukan Ergin, Korona cezası alanların en fazla Schiedam'da olduğunu bildirdi, cezaların ödenmemesi için konu ile ilgili Schiedam belediye başkanı Cor Lamers'ı adalet bakanı Ferdinand Grapperhaus ile görüşmeye...

06 Eylül 2020, 22:20 Söyleşiler
Denk Schiedam grup başkanı Doğukan Ergin, Belediye Başkanı Cor Lamers'ı Bakan Grapperhaus'la görüşmeye çağırdı

Denk Partisi Schiedam grup başkanı Doğukan Ergin, Korona cezası alanların en fazla Schiedam'da olduğunu bildirdi, cezaların ödenmemesi için konu ile ilgili Schiedam belediye başkanı Cor Lamers'ı adalet bakanı Ferdinand Grapperhaus ile görüşmeye çağırıyor.

Koronavirüs (Covid-19) patlak verdikten günümüze kadar kurallarıa uyulmadığı gerekçesi ile Hollanda geneli en fazla ceza alan Hollanda'nın Schiedam kenti oldu. Doğukan'nın iddialarına göre, 600 kişiden fazla Korona kuralları kapsamında ceza aldı.

Doğukan Ergin, gazeteci Eşref Kerküklü'ye konu ile ilgili verdiği açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Korona tedbirlerine uyulmadığı gerekçesi ile Schiedam sakinlerine 600'den fazla para cezası verdi. 57 kişinin cezaya maruz kaldığı Vlaardingen kentinden on kat daha fazla. Schiedam'ın Koronavirüs kuralları uygulama döneminde, Ceza kesen görevliler bile çok sert birşeklide eleştirilere maruz kalmıştı. DENK partisi, Schiedam'ı 'Hollanda'nın en çok ceza alan şampiyon şehir' ilan etti.

Hollanda Adalet Bakanı Ferdinand Grapperhaus, geçtiğimiz günlerde bir düğünde çekilmiş resimleri ve videosu basına sızdı. Virüs dolayısı ile katı kurallar getiren bakan Grapperhaus, getirdiği kurallara kendisinin uymadığı görüntülere yansımıştı. Doğukan konu ile ilgili yaptığı açıklamasının devamında, "bakan, kendisinin koyduğu korona önlemlerini ve bunların uygulanmasını istiyor ancak getirdiği kuralları kendisi önemsemiyor" dedi.

Denk Partisi, bakanın tutumunun polis otoritesinin güvenilirliğini zayıflattığı ve eşitsizlik duygusunu güçlendirdiği görüşünü savunuyor.

Yüzlerce kişinin uyarı almadan cezaya tabi tutulduğunu dile getiren Denk Partisi Schiedam grup başkanı Doğukan Ergin, "bu nedenle Schiedam belediye başkanını, tüm Schiedam cezalarını iptal etme talebiyle bakan Grapperhaus ile görüşmeye çağırıyoruz. Bakan iyi bir örnek olmalıydı. Schiedam'dan yüzlerce kişinin uyarı yapılmadan para cezasına çarptırılması, sabıka siciline bir not düşmesi ve bakanın zayıf bir mazeretle kaçması açıklanamaz" dedi.

Schiedam Belediye Başkanı Cor Lamers, daha önce yaptığı bir tartışmada para cezalarının uygulanmasının Kamu Savcılığının (OM) görevi olduğunu belirtmişti. Denk Schiedam talebini kabul edip etmeyeceği. önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

EŞREF KERKÜKLÜ © ÖZEL HABER | SÖYLEŞİ

Yorumlar (0)