Hengelo Ayasofya Cami eski başkanı Ahmet Albostanlı, Şerafettin Babacan'ı işaret ederek: Sahtekar kim?

ÖZEL DOSYA HABER | EŞREF KERKÜKLÜ Hengelo Ayasofya Cami eski başkanı Ahmet Albostanlı, 'Gurbet Arabası' Distribütörü Şerafettin Babacan'nın ağır ithamları karşısında, 20 yıl sonra sessizliğini bozdu ve gazeteci Eşref Kerküklü'ye geniş...

02 Temmuz 2020, 00:00 Söyleşiler
Hengelo Ayasofya Cami eski başkanı Ahmet Albostanlı, Şerafettin Babacan'ı işaret ederek: Sahtekar kim?

ÖZEL DOSYA HABER | EŞREF KERKÜKLÜ

Hengelo Ayasofya Cami eski başkanı Ahmet Albostanlı, 'Gurbet Arabası' Distribütörü Şerafettin Babacan'nın ağır ithamları karşısında, 20 yıl sonra sessizliğini bozdu ve gazeteci Eşref Kerküklü'ye geniş kapsamlı görsel açıklamalarda bulundu. Albostanlı, yaptığı açıklamalarda, "Şerafettin Babacan, benim için 'sahtekar' diyor ben o dönemi anlatıyım artık izleyiciler karar versin kimin sahtekar olduğuna" dedi.

Babacan'ın iddialarına tek tek yanıt veren Albostanlı, şunları dedi:

'BABACAN AİLESİ YILLARCA CAMİ AİDİYETİ ÖDEMEDİ'


"O dönem cami başkanıydım eğer benim para çekme gibi bir düşüncem olsaydı, devamlı azar azar çekerdim. Banka hesabını ben blok ettim o dönemin banka müdürü (Bülent Türker) bu konuya vakıf ve beni çok iyi tanıyor, canlı şahit Bülent Türker'dir. Aradan 20 yıl geçti Şerafettin Babacan'nın açıklamasını dinliyene kadar sessiz kaldım. 'Ahmet Albostanlı'nın yaptığı tek hata cami Milli Görüş'e vermek' dediler. 1999 yılında, Türkiye de seçimler oldu o dönem MHP yüzde 18 küsür oy aldı. O zamanlar, Hengelo da konuştuğum 100 120 kadar insandan imza topladım, cami Milli Görüş'e devretmek için."

Bu arada Ahmet Albostanlı, 8 Mart 1998 yılına ait üye listesi gösterdi listede Şerafettin Babacan ve aile mensuplarının camiye olan aidiyetlerini yıllarca ödemedikleri ortaya çıktı.

'ADAMSA ADIMI VERİR'


Ahmet Albostanlı, söyleşi esnasında, "beni fişekliyen Şerafettin Babacan'nın, 'paraları Türkiye'ye kaçırmak istemesi' demesiydi. Adımı vermeden bunu dedi herhalde benden bahsetti Şerafettin Babacan eğer adamsa adımı verir" dedi.

Hengelo Ayasofya Cami eski başkanı Ahmet Albostanlı konuşmasına şöyle devam etti:

'TEKKECİLER CAMİYE SIK UĞRAMAYA BAŞLADI'


"Hollanda Diyanet Vakfı, Hengelo Ayasofya Camisini camiler üye listesinden çıkardı. Diyanet Vakfı üyelikten çıkardıktan sonra Şerafettin Babacan ve diğer tekkeciler camiye gidip-gelmeye başladı. Cami, Diyanet Vakfi üyesi olduğu dönemlerde camiye pek uğramazlardı. Geçmişte, Fenni Tüle, Şerafettin Babacan ve Recep Halıcı noter de herşeyi tamamlamışlar sadece Recep Halıcı'nın imzası kalmıştı. Burdaki amaçları camiyi tekkeye bağlamaktı. Fenni Tüle ve Şerafettin Babacan imzalamışlardı 3. kişi yani Recep Halıcı imzalamadığı için noter, Arslan Coşkunsu'yu arıyor ve 'böyle birşeyden haberiniz var mi' diye soruyor. Ne genel kurul yapıldı ne de Şerafettin Babacan, Fenni Tüle ve Recep Halıcı'nın notere gitmesinden ve imzalar atmasından haberdar oldu. Bunu habersiz yapıyorlar. Benim yaptıklarımın belgeleri burda ve ben toplantılar halinde çoğulcu kararlar doğrultusunda yaptım, yapmam gerekenleri.

SAHTEKAR KİM: BABACAN MI, ALBOSTANLI MI


Şimdi izleyicilere soralım, sahtekar kim ben mi Şerafettin Babacan mı? benim yaptığım herşey ortada ve imzalı, onların yaptığı herşey gizli. Yaptıklarından kimsenin haberi yok. Arslan Coşkunsu, noterden aldığı telefondan sonra Fenni Tüle'nin evine gidiyor ve Tüle'ye soruyor, 'bu iş nedir? Bana noterden telefon geldi sizler bir takım işlerin içindesiniz' diye sordu. Fenni Tüle, yaptıkları ortaya çıkınca, Arslan Coşkunsu'ya yalvarıyor ve bu olanlar ortaya çıkmasın diye eline ayağına sarılıyor. Bu olayların başı Şerafettin babacan. Arslan Coşkunsu, bu olayı o dönem cami de anlatı genel kurulda, 'siz camiyi tekeye veriyordunuz' diye söyledi Şerafettin Babacan ve Fenni Tüle'ye.

'CAMİ MAHKEMELİK OLDU YÜZ BİNLERCE GÜLDEN ZARAR'


Ben cemaatle oturup konuştum ne yapalım diye, cami tekecilerin eline geçmesin diye cemaat olarak, Milli Görüş'e devr etmeye karar verdik. Veyis Güngör beni tanır, Şerafettin Babacan'la ilişkisi çok sıkı Veyis Güngör'ün. Ethem Öztürk'ün arkasında namaz kılmam dedim ve 10 yıl arkasında namaz kılmadım. Eğer ben sahtekar olsaydım beni uzun zaman önce cami üyeliğinden atarlardı neden hala atmıyorlar? Çünkü hiç bir sahtekarlık yok. Erbakan hoca, cami cemaatinde huzursuzluk duyunca, Hengelo Ayasofya Cami tapusunu geri verme kararı aldı. Erbakan hocanın talimatı doğrultusunda cami tapusu geri verilince tekkeciler tekrar camiye uğramaya başladı. Şerafettin Babacan ve yanındaki tekkeciler, caminin üst katında kendilerince bir yönetim oluşturdular. Cami cemaatı tarafından seçilen yönetimi tanımıyorlar ve kendilerine ve kendilerince yönetim kuruyorlar. Sonunda cami mahkemelik oldu ve yüz binlerce gülden zarara uğradı. Şerafettin Babacan buna cevap versin neden Hengelo'dan alelacele taşındı?"

'SAHTE TAPUYU NOTER KABUL EDER Mİ?'


Kerküklü, Şerafettin babacan'nın ileri sürdüğü 'sahte tapu' iddiasını Ahmet Albostanlı'ya sordu. Albostanlı, "benim yaptığım herşey kağıd üzerinde ve hepsini sana gösterdim. Sahte tapu noter tarafından kabul edilir mi? Hollanda kanunlarında böyle birşey yapılabilir mi? Ben, Milli Görüş'e vermeseydim cami, bunlar (Şerafettin Babacan ve diğer tekkeciler) tekke yapacaklardı cami."

https://www.youtube.com/watch?v=2cNus7Bbcbc

ŞERAFETTİN BABACAN NE DEMİŞTİ?

'Gurbet Arabası' Distribütörü Şerafettin Babacan, cesur gazeteci Eşref Kerküklü'ye verdiği görsel açıklamada, dönemin Hengelo Ayasofya Cami başkanı Ahmet Albostanlı'yı ima ederek, "camiyi, Milli Görüş'e devir ettiler sahte tapularla ve cami parasını Türkiye'ye aktarmak istediler, son anda banka müdürü (Bülent Türker) bize haber verdi ordan haberimiz oldu" demişti.

https://www.esrefkerkuklu.com/hollanda-turklerinden-toplanan-paralarla-vaad-edilen-serafettin-babacanin-gurbet-arabasi-ve-feto-pkk-ortak-bildirisinin-ortaya-cikardigi-gercekler-video/

https://www.esrefkerkuklu.com/serafettin-babacan-15-temmuz-darbesi-basarili-olsaydi-belki-daha-buyuk-kilitlenirdik/

https://www.esrefkerkuklu.com/aydin-ure-gurbet-arabasi-hollanda-distributoru-serafettin-babacani-ticf-icinde-neden-tutuyor/

https://www.esrefkerkuklu.com/hollanda-turkleri-soruyor-serafettin-babacan-mi-yoksa-babaciyan-mi-serafettin-babacan-yanitliyor/

https://www.youtube.com/watch?v=yyJrHt6RPmM&t=113s

https://www.youtube.com/watch?v=czx_4WqHykE&t=15s

https://www.youtube.com/watch?v=ltllf8eqzbg

Ayrıca, Ahmet Albostanlı, sosyalmedya facebook üzerinden Şerafettin Babacan'a, bir mesaj göndererek şu açıklamada bulunmuştu: (Yazıyı olduğu gibi paylaşıyoruz)

"serafettin Babacan  Türk İslam Kültür Dernekleri Federasyonu'da Başkan Yardımcısı

Benim yazdigim..
Cts 01:27
sen selam verilecek biri degilsin sen once kendi pisliklerini temizle . ben camiye milli goruse vermeden once siz tekkeye vermek icin 2 imzayi ati 3. izma atilmadan yakalandiginizi soyle siz sahtakarin onde gidenisiniz. ben caminin parasini hic bir zaman Turkiyeye aktarmaya calismadim. ben caminin parasini bloke ettim hic bir yere gitmesin diye ve bu sadece benim imzam yeterli idi bendeki firsat sizde olsaydi paranin yerinde yerler estirirdiniz. benim bloke yaptigimi Bulen Turker iyibilir. ve canimin baskanina telefonunda parayi aktarmaya calistirdi degiginiz iftira Allaha havel ediyorum allah hakinizdan gelsin sizin. ben isteseydim o parayi yalniz benim imzamla istedigim yere aktarirdim . ama o para caminin diye bloke ettim bunun isbati hala elimde var. benim para yiyip yimiyecegimi kucagina oturdugunuz Etem iyi bilir. Ahmet albostanli adam olmaz ne yiyor ne yediriyor diyen Ethem dir. demekki siz yediniz yedirdiniz. sen pisligin tekisin benim kafami bozma yalan yunlus iftiralar atma . allah hakiniz dan gelsin..

Sen benim muhatabım değilsin. Allah, kimin ne hizmet ettiğine şahit. Caminin Milli Görüşe verilmesini içine sindiriyorsan... Para meselesi, o zamanki yöneticilerin sözü. Kim Allah için zerre hizmet ettiyse, mükafatını görsün, görecektir. 30 sene sonra uyduruk iddialarla üzerime gelenler, doğru yolda olduğumuzu gösterir. Abdestimizden şüphemiz yok Elhamdulillah. Biraz cemaatin yapısına, sonra aynaya bak. Rabbim, kalbine güzellikler versin.

Benim yazdigim
Paz 00:10
Dogrudur ben senin muatabin degilim cunku benim muatabim pislikler olamaz.benim MilliGoruse verdigimi icime sinip sinmemesi senin ilgilenecegin sey degil sen uye bile degildin aydatini odemiyen biri uyede olamaz. siz Fenli Tule , Recep Halici ve sen ucunuz Tekkeye verseydiniz icinize sinecekmiydi? Bir Recep Halicinin imzasi kalmis Noterde sez verseydiniz icinize sinecekmiydi? Aslan Coskun su yakalamasaydi siz verecektiniz. ben yine 272 imza topladim yapacaklarim icin yetki aldim ya siz kime sordunuz kimden yetki almistini? siz yapnin ca dogru kisilersiniz biz sahtekariz. degilmi? Para meselesini o zamanki yonetim soyledi ise o zamanki yonetim konusaydi sen degil Para yeme yi siz iyibilirsiniz.. Allaha sukur vakif malindan girtlagima cent indirmedim indireceklerede o firsati varmedim. sen 20 yil oncesi yalanlarla beni sucluyorsun ya senin uzerine elbette gelecekler Yaptigin bir seyi tadmadan olmuyeceksin bunu bil. benim kalbimde senin gibi fesatlik yok Allaha sukur zerre kadar yaptigim iyiliginde kotulugunde hesabini verecegimin bilincindeyim. dilin kelam yapiyor bu dunyada ama bunun birde Ahireti var. hesab gunu gorusuruz. Allah sizin hakinizdan gelsin. 20 yoldir sustum mama bundan sonra susmuyacagim neniz varse dokun ortuya. Ahmet Albostanli sizin gibilere papuc burakmaz.

Allah iftiradan korusun. 20 yıl sonra bazı pislikleri deşenler düşünsün. Vakıf malından ve hizmetlerden zerre korkum yok. Bilerek yanlış yapmadım. Camiyi almak, hayata geçirmekten dolayı aldığımız dualar yeter. Senin de yolun açık olsun."

Yorumlar (0)