Hollanda gazetesi Selçuk Öztürk ile FETÖ ele başı Gülen'in adını yan yana getirdi 

02 Mayıs 2020, 05:48 Yazarlar
Hollanda gazetesi Selçuk Öztürk ile FETÖ ele başı Gülen'in adını yan yana getirdi 

Hollanda gazetesi Selçuk Öztürk ile FETÖ ele başı Gülen’in adını yan yana getirdiHollanda’da özel de Türkiye ve Fas kökenli seçmenlerin genel de herkesimin desteklediği DENK Partisi kurucu isimlerinden Selçuk Öztürk’ün adı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen ile yan yana getirildi.

DENK Partisine kumpas içeren yöntemlerle ve DENK’in kurucu liderlerinden Hollanda milletvekili Tunahan Kuzu’ya darbe yapmaya çalışan Selçuk Öztürk, başarısız darbe sonrası DENK Partisi Meclis Grup Başkanı Farid Azarkan, Selçuk Öztürk’ün başkanlığında olan tüm yönetimin istifasını talep etti.

“Parti başkanı kendi kafasına göre hareket ediyor ve süreci yanlış yöneterek partiye zarar veriyor. Partinin üzerindeki kara bulutları dağıtmak için yönetimin topluca istifa etmesi gerekiyor” ifadeleri kullanan Azarkan’ın çağırısına parti eş başkanı Gladys Albitrouw istifa etmişti. Bu çağırı karşısında görevini bırakmayan Öztürk Hollanda medyası tarafından FETÖ’nün elebaşı aranan terörist Fethullah Gülen ile yan yana getirildi.

Hollanda’nın etkin gazetelerinden “De Volkskrant” yaptığı haberde, Selçuk Öztürk’ün adını FETÖ ele başı Gülen ile yan yana getirerek, Hollanda Türkleri arasında böyle bir tartışmanın olduğuna yer verdi.

İşte o haberin ilgili bölümü:


Yorumlar (0)